29 października 2020

Policja uczy przedsiębiorczości? Ciekawa inicjatywa

1 min read

Komenda Powiatowa Policji w Tucholi gościła wczoraj uczniów  z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w mieście. Podczas spotkania młodzież otrzymała odpowiedzi na pytania dotyczące wykształcenia, umiejętności czy predyspozycji potrzebnej do wykonywania zawodu policjanta.

Tucholscy policjanci włączyli  się w ogólnopolski program  „Dzień przedsiębiorczości”. Wczoraj (25.03) w ramach tego dnia w komendzie odbyły się jednodniowe praktyki. Przybyli do nas uczniowie  z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w mieście. Policjanci, którzy zajęli się młodzieżą opowiedzieli gościom o swojej pracy.  Młodzi ludzie  dowiedzieli się jak wygląda nabór do policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze pracujący w poszczególnych wydziałach. Informacje te na pewno pozwolą uczniom zweryfikować swoje wyobrażenia o zawodzie policjanta.  Mamy nadzieję, że wczorajsza wizyta pomoże uczniom zaplanować dalszą edukację i wybór zawodu, może nawet zachęci ich do pracy w policyjnym mundurze.

Zawód trudny, często niewdzięczny, związany z dyscypliną, ale jakże ważny dla społeczeństwa i dla funkcjonariusza z powołania, który chce nieść i niesie pomoc innym, narażając siebie. Warto w to wierzyć, pomimo okropnej, polskiej, historycznej przeszłości. [Przyp. red.]

___________________

(red.)

Źródło KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook