19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci apelują o ostrożną jazdę!

2 min read

Trzy kolizje drogowe wydarzyły się na terenie powiatu w miniony weekend. Do zdarzeń przyczyniły się między innymi trudne warunki pogodowe. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o ostrożność i rozsądek na drodze.


W miniony weekend doszło do trzech kolizji drogowych na terenie powiatu . W Cekcynku opel w trakcie wymijania zderzył się z volkswagenem. W Nowym Sumienie kierujący pojazdem volkswagen vento nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w płot posesji.  Na trasie Śliwice – Osieczna  dwa pojazdy zderzyły się lusterkami. Na szczęście w zdarzeniach nikt poważnie nie ucierpiał. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

Na drogach jest ślisko, panują trudne warunki. Policjanci apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i jazdę dostosowaną do zimowych warunków atmosferycznych. Pieszych proszą o założenie elementów odblaskowych, przechodzenie przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych, a tam, gdzie nie ma chodników poruszanie się poboczem po właściwej stronie drogi.

________________________________

Policjanci przypominają, apelują do rozsądku, a my, rodzice? Cóż, TOKiS – PRESS od tygodnia patroluje trasę 240 na odcinku Tuchola – Silno w różnych porach dnia i wieczoru.  Jesteśmy przerażeni niefrasobliwością rodziców, którzy bezmyślnie narażają życie swoich dzieci idących do i ze szkoły. Zadbajmy wreszcie o to, aby dzieci wyposażone były w kamizelki odblaskowe lub inne elementy odblaskowe, to dzięki nim kierowca ma szanse dostrzec idące poboczem dziecko z daleka!!!

Zdecydowanie najniebezpieczniejszym fragmentem drogi jest odcinek pomiędzy Tucholą, a Bladowem, po zapadnięciu zmroku , to doprawdy cud, że dotychczas nikt tam nie zginął. 

Popatrzmy na wzorowo przygotowane do spaceru dzieci z Kęsowa, o nie zadbała gmina, jak również miejscowi strażnicy gminni.

Pomyśl, przewiduj, poświęć złotówkę lub zwyczajnie zmuś dziecko do tego, aby miało przyczepiony element odblaskowy w widocznym miejscu, to naprawdę może uratować życie!

_________________________________

(red.)

Wykorzystano materiały z www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook