29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci eliminują z ruchu pijanych kierowców – bandytów!

2 min read

Jak trzeba być bezdennie głupim, aby po spożyciu alkoholu ryzykować swoim i cudzym życiem, siadając za kierownicą pojazdu? Niestety, to zjawisko z gatunku zakodowanych w genach, skoro pomimo miliona akcji, scenariusz zawsze jest ten sam…[Przyp.Red.]

W piątkowe popołudnie (04.03.2016r.) funkcjonariusze posterunku w Gostycynie zostali wezwani do interwencji,  przez pracownice Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej. Kobiety prowadziły czynności wobec jednej z rodzin w gm. Kęsowo, kiedy w oknie zauważyły wjeżdżającą na posesję z dużą prędkością, 34 – latkę. Od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, testy Alkoblowem potwierdziły, że kierująca jest pod wpływem alkoholu. Mieszkanka gm. Kęsowo została przewieziona do posterunku w Gostycynie, gdzie przeprowadzone badania wykazały, że stężenie alkoholu w organizmie kobiety wynosi 1,11 prom. 34 – latce zostało zatrzymane prawo jazdy, zaś o jej dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Tego samego dnia patrol Ruchu Drogowego, w m. Wielkie Gacno, zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym z przyczepą, 63- letniego mieszkańca gm. Cekcyn. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy, chcąc uniknąć kontroli, zjechał z drogi publicznej i wjechał do lasu. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili. Jak się okazało słusznie. Policjanci ujawnili, że kierujący nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a stan techniczny przyczepy pozostawia wiele do życzenia. W trakcie prowadzonych czynności  poczuli też od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badania wykazały, że jego zawartość u kierującego wynosi 0,53 prom. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem.

 

Kolejny amator „jazdy na dwóch gazach” wpadł w ręce tucholskich policjantów w niedzielny poranek (06.03.2016r.). 34 – letni mieszkaniec gm. Cekcyn, został zatrzymany przez policyjny patrol, w miejscowości Lubiewo, kiedy kierował motorowerem. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości, która wykazała, że 34 – latek ma w organizmie 2,23 prom. alkoholu. Podobnie jak w przypadku dwóch pozostałych osób, o jego losie zdecyduje sąd.

_____________________

(red.)

Fot. TOKiS-PRESS

Fot. KPP-Tuchola

Autor: sierż. sztab. Justyna Janiak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook