27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci i bezpieczeństwo mieszkańców

2 min read

Dzisiaj obserwowaliśmy sytuację, którą zwykle obserwujemy w telewizyjnych dziennikach. Do miejsca kwarantanny rodziny podjechał radiowóz, umundurowany policjant wysiadł z radiowozu i poprzez telefon sprawdził, czy wszystko jest w porządku, a następnie poprosił mieszkańców o zbliżenie się do okna. Patrol wykonał swoje czynności błyskawicznie i to należy pochwalić, ze względów oczywistych. Policjanci pracują sprawnie, pracujemy i my.

Policjanci z Tucholi codziennie kontrolują, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń. Teraz na terenie całego powiatu, każdego dnia przeprowadzają ponad trzysta takich sprawdzeń. W czterech przypadkach osoby nie dostosowały się do nałożonych ograniczeń. Sprawy zostały przekazane do sądu. Ponadto policjanci apelują o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się i współpracę, gdyż prowadzone działania związane są z troską o zdrowie nas wszystkich.

W ostatnim czasie zostały wprowadzone wzmożone środki ostrożności oraz procedury bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem jakie powoduje koronawirus. Takie działania mają pomóc w zapobiegania rozprzestrzeniania się epidemii. Policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do nałożonych ograniczeń. Każdego dnia policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną. Obecnie wykonują ponad trzysta takich sprawdzeń na terenie powiatu tucholskiego.  Cieszy fakt, że niemal wszyscy wykazali się odpowiedzialnością i przestrzegali zasad kwarantanny. W czterech przypadkach osoby nie dostosowały się do nałożonych ograniczeń i sprawa zostanie przekazana do sądu.

Przypominamy również o bezpłatnej aplikacji  „Kwarantanna Domowa”. Dzięki niej uzyskamy niezbędną pomoc w czasie kwarantanny oraz wypełnimy wszystkie zalecenia bez konieczności kontroli przez policjantów. W naszym powiecie aplikację zainstalowało blisko trzydzieści osób, lecz prawidłowo korzysta z niej zaledwie kilka. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie otrzymane komunikaty i zawarte instrukcje.

Policjanci apelują również o przestrzeganie wszystkich wprowadzonych restrykcji, zdrowy rozsądek i współpracę. Pamiętajmy, że prowadzone działania mają na celu przede wszystkim troskę o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.


mł. asp. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook