25 października 2020

Policjanci na zimowiskach

1 min read

Okres dwutygodniowej przerwy w nauce jest okazją do przypomnienia zasad bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Mundurowi wraz ze strażakami i pracownikami SANEPID-u odwiedzili najmłodszych na zimowiskach.

W trakcie ferii zimowych, tucholscy policjanci prowadzą liczne działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie naszego powiatu. Podczas wspólnych wizyt ze strażakami i pracownikami SANEPID-u funkcjonariusze informowali o zasadach bezpieczeństwa, wskazywali dzieciom i młodzieży właściwe formy spędzania wolnego czasu, edukowali z zakresu ochrony przed zagrożeniami oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z poruszaniem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Prócz zajęć edukacyjnych, mundurowi przygotowali wiele atrakcji dla maluchów. Przewodnik psa służbowego sierż. szt. Tomasz Kozielecki zademonstrował pokaz obrony policyjnego czworonoga przed „agresywnym napastnikiem”. Tego typu atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem i pokazują wysoki poziom wyszkolenia naszych psów służbowych. Następnie dzielnicowi i policjanci ruchu drogowego zaprezentowali sprzęt służbowy oraz radiowóz, do którego dzieci mogły wejść.

Uśmiech na twarzach dzieci świadczył o tym, że były zadowolone z atrakcji, jakie przygotowali im stróże prawa.


. sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook