30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci ostrzegają przed oszustami

1 min read

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Ich ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Pomimo policyjnych apeli i prowadzonych akcji profilaktycznych w dalszym ciągu oszuści działający metodą „na wnuczka” wyłudzają pieniądze od bezbronnych, starszych osób.

Aby ustrzec się przed takimi oszustami policjanci apelują zwłaszcza do osób starszych, żeby po odebraniu telefonu od „rzekomego wnuczka” nie działali natychmiast. Dali sobie czas na zastanowienie. Oddzwonili do osoby, która prosiła nas o pieniądze lub skontaktowali się z innymi członkami rodziny i potwierdzili czy ktoś bliski naprawdę potrzebuje naszej pomocy.

Mundurowi przestrzegają, żeby nie ufać osobom nieznajomym, nie wpuszczać ich do domu, a tym bardziej nie przekazywać im żadnych pieniędzy.

W razie jakichkolwiek obaw, wątpliwości, podejrzanych telefonów natychmiast informować o tym policję. Policjanci podejmą działania i pomogą rozwiązać tę sytuację.


asp. Brygida Zimnoch
Oficer Prasowy
KPP w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook