6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci podsumowali rok pracy (sonda)

2 min read

O tej odprawie informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, poznajmy szczegóły.

Mniej zdarzeń kryminalnych i lepsza wykrywalność to wyniki pracy tucholskich policjantów omówione na rocznej odprawie w tucholskiej komendzie Policji. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak.

Wczoraj (18.01.2017r) w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi odbyła się roczna odprawa, podczas której Komendant Powiatowy Policji nadkom. Wiesław Gapa omówił stan bezpieczeństwa powiatu i podsumował wyniki pracy policjantów za 2016 rok. W odprawie uczestniczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak.  Wśród zaproszonych gości byli : przedstawiciele  starostwa,  gmin,  przedstawiciele władz miasta, Prokuratury Rejonowej i Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi..

Ogólnie,  w ubiegłym roku, w porównaniu do roku 2015, na terenie powiatu odnotowaliśmy mniej przestępstw, przestępstw kryminalnych i tych najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa, osiągając przy tym wyższą wykrywalność na poziomie 65 procent.  Na drogach powiatu doszło do 425 kolizji i 17 wypadków drogowych. Mimo, że w 2016 roku odnotowaliśmy więcej zdarzeń drogowych, pocieszający jest fakt, że spadła liczba wypadków oraz  ofiar śmiertelnych i rannych biorących w nich udział. Niestety nadal główną przyczyną zdarzeń jest nadmierna prędkość. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 6819 mandatów karnych, zastosowali 4494 pouczeń.  Funkcjonariusze interweniowali 2452 razy, zaś na gorącym uczynku zatrzymali 116 sprawców różnych przestępstw i wykroczeń.

Komendant Gapa podziękował zaproszonym gościom za  współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce w 2016 roku.  Podkreślił jak ważne było finansowe wsparcie samorządów na dodatkowe służby dla policjantów oraz darowizny rzeczowe, które na ręce policjantów trafiły pod koniec roku.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach wysoko ocenili nasze działania i wzajemną współpracę, jednocześnie życzyli, by w bieżącym roku, współdziałanie samorządów i tucholskiej Policji w kształtowaniu bezpieczeństwa na terenie powiatu, było na równie wysokim poziomie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego inspektor Marcin Woźniak podziękował policjantom za dotychczasową, dobrą pracę.  Swoje podziękowania, za otrzymaną pomoc wspierającą działania Policji, skierował także pod adresem zaproszonych gości .

___________________

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook