20 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci przestrzegają. Jak bezpiecznie spędzić ferie?

1 min read

Już w poniedziałek (12.02.2018r.) zaczynają się ferie zimowe. Uczniowie na dwa tygodnie pożegnają się ze szkołą. Policjanci apelują do dzieci, rodziców i opiekunów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodzie.

W minionym tygodniu dzielnicowi odwiedzili szkoły na terenie naszego powiatu. Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zimowego wypoczynku. Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów, czy też w rejonie jezior i stawów. Wskazywali dzieciom i młodzieży właściwe formy spędzania wolnego czasu, przestrzegali przed niebezpieczeństwem związanym z poruszaniem się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Funkcjonariusze przypominali o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które zwiększą ich widoczność na drodze. Uczniowie uważnie wysłuchali dobrych rad mundurowych.

Dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Bysławiu przekazali uczniom podstawy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zajęciach teoretycznych, dzieci bardzo chętnie przeszły do praktyki. Na przygotowanych fantomach mogli przećwiczyć prowadzenia sztucznego oddychania oraz czynności reanimacyjne.

Miejscowi mundurowi, życzą wszystkim młodszym i starszym dzieciom udanych i bezpiecznych ferii.


sierż. szt. Bartosz Wiese KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook