28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali trzech nietrzeźwych kierujących

1 min read

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W miniony weekend (8-10.05.2020r.) tucholscy policjanci zatrzymali 3 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

W piątek (8.05.20r.) policjanci miejscowej „patrolówki” na terenie miasta skontrolowali kierującego audi. Mężczyzna, 24 – letni mieszkaniec gminy Tuchola, posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo sprawdzenie stanu trzeźwości wskazało, że w jego organizmie znajdował się blisko promil alkoholu.

Tego samego dnia (8.02.20r.) kierowca daewoo spowodował kolizję na trasie Lińsk-Jabłonka. Przyczyną tego zdarzenia było nieprawidłowe wyprzedzanie. Od  63 – letniego mieszkańca gminy Śliwice, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny blisko półtora promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

W niedzielę (10.05.20r.) na terenie miasta, doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawcą był 20-letni mieszkaniec gminy Tuchola. Kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W tym przypadku stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny wyniosło ponad 2 promile. Dodatkowo „amator czterech kółek” nie posiadał uprawnień do kierowania.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook