8 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych

2 min read

W ostatnich dniach (1-3.04.2019r.) na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się, niestety, bez kierujących pod wpływem alkoholu. Efektywne i sprawne działania miejscowych funkcjonariuszy przyczyniły się do wyeliminowania czterech amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Pierwszy nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów tucholskiej drogówki w poniedziałek (1.04.19r.) około godziny 12.00 w Tucholi. Od 53-letniego kierowcy Citroena, mieszkańca gminy Tuchola funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała ponad 2 promile alkoholu.

Następnego dnia (2.04.19r.), stróże prawa z Cekcyna zatrzymali w Krzywogońcu rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 28-letniego mieszkańca gminy Cekcyn, wyniosło około 1,5 promila.

Po upływie zaledwie kilku godzin od poprzedniego zdarzenia  policjanci miejscowej „patrolówki” w Tucholi, zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Wynik badania na zawartość alkoholu u 25- letniego mieszkańca  gminy Tuchola, wyniósł ponad pół promila.

Wczoraj (3.04.19r.), ponownie stróże prawa z Cekcyna zatrzymali w Zdrojach rowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości u 59-letniego mieszkańca gminy Cekcyn wykazała ponad 2 promile alkoholu.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi inny pojazd, znajdując się również w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztowania albo grzywny.

Kolejną karą dla nietrzeźwych kierowców jest zapłacenia świadczenia pieniężnego na fundusz „Pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej” w minimalnej wysokości 5 tys. zł. oraz zakaz kierowania pojazdem na co najmniej 3 lata. W przypadku, gdy osoba ponownie popełni takie przestępstwo drogowe minimalna wysokość świadczenia pieniężnego wyniesie 10 tys. zł. i zostanie orzeczony dożywotni zakaz kierowania.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Mat. TVP info
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook