Policjanci wyeliminowali z ruchu 4 przestępców drogowych

Mimo licznych ostrzeżeń i kampanii prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. Od czwartku (4-8.04.2019r.) policjanci zatrzymali czterech amatorów jazdy na „podwójnym gazie” oraz kierującego posiadającego zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek (4.04.19r.) w Tucholi policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 24- letniego mieszkańca gminy Tuchola, wyniosło ponad półtora promila.

Następny nietrzeźwy został zatrzymany do kontroli przez policjantów w niedzielę (7.04.19r.) w Gostycynie. Od kierującego fordem, 27 – letniego mieszkańca gminy Gostycyn funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u kierującego około promila.

Tego samego dnia (7.04.19r.) kolejny „amator czterech kółek” wpadł w ręce policjantów w miejscowości Mała Klonia. Kierujący citroenem, 30 – letni mieszkaniec gminy Sępólno Krajeńskie, posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdem mechanicznym. Sprawdzenie stanu trzeźwości nie  wskazało, by w organizmie mężczyzny znajdował się alkohol.

Wczoraj (8.04.19r.) miejscowi stróże prawa zatrzymali w Tucholi do kontroli kierowcę volkswagena. Od 65 – letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u kierującego około promila.

Po upływie kilku godzin od poprzedniej kontroli policjanci z Cekcyna zatrzymali rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 45- letniego mieszkańca gminy Cekcyn, wyniosło ponad półtora promila.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi inny pojazd, znajdując się również w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu lub grzywnie.


 

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Next Post

DROGA KRZYŻOWA ulicami parafii ŚW.BARTŁOMIEJA APOSTOŁA w Tucholi

śr Kwi 10 , 2019
We wtorek, 9 kwietnia 2019 roku odbyło się  nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ, które odprawiono przechodząc ulicami parafii ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA w Tucholi. Odbyło się ono o godzinie 20:00. Wierni wyruszyli ze świątyni ulicami: Witosa do Cegielnianej, następnie do 11 listopada, Boh. Westerplatte, Grunwaldzką, Dmowskiego, 11 listopada i ponownie Witosa do kościoła. […]

Dla zainteresowanych

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook