28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych pijaków

2 min read

Kierowcy będący pod wpływem alkoholu mają wewnętrzne przekonanie, że są niczym nadludzie, nie myślą, nie liczą się z konsekwencjami czynów, których mogą być powodem. Używając potocznych wyrażeń, to pospolici bandyci ze skłonnościami do otrzymania miana idiotów wszech czasów. Dobrze, że są przechwytywani przez policjantów. W takich przypadkach Temida powinna być absolutnie bezwzględna. Niestety, kara chłosty, dyby lub łamanie kołem nie ma tutaj zastosowania, pomimo tego, że politycznie i oświatowo powoli cofamy się właśnie do średniowiecza. Za wszystko zapłaci jak zawsze podatnik.

W sobotę (21.01.2017r.) tucholscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w sobotni poranek, natomiast kolejny tego samego dnia, krótko przed północą. Obaj odpowiedzą za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Do zatrzymania pierwszego amatora jazdy na „podwójnym gazie” doszło w sobotę ok. godz. 5.00. Policyjny patrol na ul. Bydgoskiej w Tucholi zatrzymał do kontroli opla vectrę. Podczas czynności policjanci wyczuli od kierującego pojazdem,  50 – letniego mieszkańca Tucholi, alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny wynosiło prawie 1,5 prom. Tucholaninowi policjanci  zatrzymali prawo jazdy. O dalszym losie mężczyzny zadecydują wyniki policyjnego dochodzenia. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę, krótko przed północą. Mężczyzna podróżował volkswagenem Passatem na trasie Chojnice – Tuchola. Jego zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia innych uczestników ruchu, dlatego powiadomili Policję. Funkcjonariusze zatrzymali Passata przy ul. Chojnickiej, blokując pas ruchu. Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu, nie chciał też opuścić pojazdu. Okazało się, że prowadzący auto 45 – letni mieszkaniec gm. Tuchola posiadał zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydane przez sądy w Chojnicach i Tucholi.

Nie miał też przy sobie żadnych dokumentów. Policyjny alkometr  wykazał, że stężenie alkoholu w organizmie 45 –latka wynosiło 2,5 prom.  Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obwiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

_____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
_________________
(red.)
KPP Tuchola
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook