18 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych przestępców drogowych

2 min read

Mimo licznych ostrzeżeń i kampanii prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają się kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W trakcie ostatnich dwóch dni (13-14.05.2019r.) policjanci zatrzymali dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie” oraz kierowcę, któremu cofnięto uprawnienia.

W poniedziałek (13.05.19r.) w Tucholi policjanci miejscowej „patrolówki” zatrzymali do kontroli osobowego opla. Kierujący, 29 – letni mieszkaniec powiatu kiępińskiego, posiadał decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Sprawdzenie stanu trzeźwości nie  wskazało, by w organizmie mężczyzny znajdował się alkohol.

Po upływie blisko 4 godzin od poprzedniego zatrzymania w miejscowości Wysoka w ręce policjantów wpadł motorowerzysta.  Od 58 – letniego mieszkańca powiatu tucholskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny ponad 2 promile.

We wtorek (14.05.19r.) w Iwcu policjanci z posterunku w Cekcynie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 37- letniego mieszkańca powiatu tucholskiego, wyniosło blisko 3 promile.

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook