27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

POLICJANCI Z CHOJNIC OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI !

2 min read

Policjanci z Komendy Powiatowej w Chojnicach ostrzegają przed oszustami, którzy przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić lub ukraść pieniądze. Ofiarą oszustów padł tym razem mieszkaniec gminy Brusy. Wykorzystując nie zamknięte drzwi, do jego domu weszły trzy kobiety oraz mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej, którzy oferowali jemu zakup koca. Kiedy jedna z tych osób pokazywała towar, pozostałe splądrowały mieszkanie 80-letniego mężczyzny. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, które znajdowały się w kieszeni marynarki właściciela domu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ( 19.06.br) po godz. 16:00 z dyżurnym komendy powiatowej policji w Chojnicach skontaktował się telefonicznie pokrzywdzony 80-letni mężczyzna, który poinformował, że został okradziony i stracił kilka tysięcy złotych. Dyżurny po przyjęciu zgłoszenia zaraz wysłał na miejsce policjantów, którzy rozpytali 80-latka na temat okoliczności zdarzenia , a także zajęli się szukaniem potencjalnych świadków, którzy mogli widzieć tych złodziei. Z relacji wynikało, że tego samego dnia pół godziny wcześniej trzy kobiety i mężczyzna, prawdopodobnie narodowości romskiej wykorzystały fakt, że właściciel domu nie miał zamkniętych  drzwi, weszli do jego mieszkania oferując jemu zakup koca. Kiedy jedna z kobiet rozmawiała z pokrzywdzonym i prezentowała towar, pozostałe osoby plądrowały w tym czasie jego mieszkanie. Na koniec kobieta oferująca koc prysnęła prawdopodobnie gazem łzawiącym w oczy pokrzywdzonego, po czym szybko cała czwórka wyszła z mieszkania i odjechała samochodem. Gaz oślepił na kilka minut mężczyznę co uniemożliwiło mu natychmiastowe powiadomienie policji. Kiedy odzyskał wzrok od razu zorientował się, że z kieszeni jego marynarki skradziono mu kilka tysięcy złotych.. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozsądek!

Najczęściej wystarczają zwykłe środki ostrożności i kilka podstawowych rad, by nie paść ofiarą oszustów działających różnymi metodami:

 • – nie pozostawiaj drzwi otwartych na oścież, zawsze miej je ZAMKNIĘTE NA KLUCZ,
  – nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł – spójrz przez wizjer i zapytaj,        
  – jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu i cały czas obserwuj, nie pozwól obcym wchodzić dalej niż do przedsionka mieszkania,
  – mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym,
  – nie przechowuj w mieszkaniu dużych kwot pieniędzy.

  Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. 
  Postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.


chojnice.policja.gov.pl

UWAGA! To mogą być oszuści! Nasza Czytelniczka ostrzega!

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook