27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci z Gostycyna z nadzieją patrzą w przyszłość, samorządowcy pękają z dumy

2 min read

SONY DSC

A wszystko dlatego, że właśnie w ich posterunku zakończył się generalny remont, a wszystko dzięki wsparciu, które napłynęło wprost z KWP w Bydgoszczy. Policjanci są sentymentalni, po starym posterunku został podświetlony na ścianie frontowej napis – POLICJA.

Dzisiaj w w gostycyńskim posterunku POLICJI, odbyło się dzisiaj bardzo miłe spotkanie. Policjantom uśmiechy z twarzy nie znikały przez cały czas naszego pobytu. Trudno się im dziwić, pięknie wyremontowane, jasne pomieszczenia zachęcają do pracy. W przeszłość odeszło to, co było. Nowoczesny sprzęt informatyczny tez się pojawił, choć przydałoby się jeszcze kilka drukarek. Ta, którą obejrzeliśmy będzie połączona ze wszystkimi komputerami, długo nie popracuje, ale to nic, mundurowi i tak się cieszą. Nowe meble, wystrój, zabezpieczenie łączności, pokaźny serwer, Gostycyn z przytupem wszedł w XXI wiek. Niestety, będzie i łyżka dziegciu…, kto u licha wpadł na pomysł, aby policjantów umieścić na szczycie budynku lokalnej POCZTY? Interesanci, zwłaszcza starsi, będą mieli problem, chociaż…, może STAROSTWO POWIATOWE, pozyska środki na windę nie tylko dla siebie, ale również dla policjantów? Dobrze, czy to tylko sarkazm?

Uroczyste otwarcie zaszczycił komendant KPP w Tucholi, władze samorządowe z powiatu i gmin, przygotowano również „upominki” – niech służą i cieszą. Pan komendant  może pękać z dumy, policja ma się coraz lepiej. Na prowizorycznym parkingu parkują dwa „wypucowane” radiowozy. Jeden lepszy, drugi już odrobinę wyeksploatowany, nie jest źle, służbę można pełnić.

Na tacy leży pęk kluczy, za chwilę trafi do godnych rąk, policjanci są przejęci, z pewnością , zanim zrobimy wspólną fotografię, TOKiS ich rozśmieszy, a „chłopaki” trochę się rozluźnią, zanim nadejdą spóźnieni o pięć minut oficjele.

Pełnijcie służbę godnie i stanowczo, pamiętając, że służycie ludziom, a oni z pewnością to docenią. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Temat będzie aktualizowany.

______________________________
(red.)

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook