2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci z województw wielkopolskiego i łódzkiego w Tucholi

2 min read

d 18 sierpnia dwudziestu dwóch policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Poznania wspierało działania tucholskich funkcjonariuszy związane z usuwaniem skutków nawałnicy i dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

 

Dzięki tak licznemu wsparciu wielkopolskich funkcjonariuszy możliwe było skierowanie do służby znacznie większej ilości patroli na każdej zmianie służby, szczególnie w porze nocnej. Pozwoliło to chronić zniszczone domostwa przed kradzieżami. Policjanci udzielali pomocy służbom i podmiotom zaangażowanym w usuwanie skutków nawałnic. Patrolowali także wjazdy na zamknięte odcinki dróg z Tuchółki do Żalna i z Piastoszyna do Raciąża. Pomimo ustawionego oznakowania zakazującego ruchu na tych drogach w związku z zagrożeniem ze strony uszkodzonych przydrożnych drzew znaleźli się kierujący, którzy dla zaoszczędzenia kilku kilometrów drogi narażali siebie i przewożonych pasażerów na niebezpieczeństwo.

Policjanci przypominali okolicznym mieszkańcom oraz przejezdnym amatorom fotografii o zakazie wstępu do lasu w związku z grożącym niebezpieczeństwem. Często drzewa połamane przez żywioł opierają się o te, które przetrwały. To sprawia, że nawet niewielki podmuch wiatru może spowodować ich osunięcie.

W niedzielę, 20 sierpnia policjanci OPP z Poznania wrócili do swojej jednostki. Komendant Powiatowy Policji w Tucholi nadkom. Wiesław Gapa złożył podziękowania  funkcjonariuszom.

Od poniedziałku (21.08) tucholskich policjantów wsparło dwudziestu dwóch funkcjonariuszy z województwa łódzkiego. Będą oni kontynuowali misję niesienia pomocy mieszkańcom powiatu tucholskiego.


KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook