sob. Sie 8th, 2020

Policjant odwiedził obóz harcerski

1 min read

Stróż prawa wspólnie z funkcjonariuszem miejscowej straży pożarnej złożyli wizytę uczestnikom Harcerskiego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Hufca ZHP Tuchola w Białej. Podczas spotkania przekazano założenia akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W trakcie upragnionych wakacji warto przypominać dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie sezonu wakacyjnego, miejscowi policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas spotkania mundurowy opowiadał harcerzom o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, przybliżył podstawowe zasady ruchu drogowego, podkreślił istotną rolę zakładania odblasków. Omówił też zasady bezpiecznego wypoczynku nad jeziorem i przestrzegał przed samotnymi spacerami po lesie.

Funkcjonariusz przedstawił obozowiczom również zagrożenia związane z cyberprzemocą, przestrzegał przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawieraniem nowych znajomości, przybliżył kwestie prawne związane z odpowiedzialnością karną przez osoby nieletnie.

Stróż prawa odpowiadał na zadawane pytania dotyczące wykonywanych przez siebie codziennych obowiązków służbowych.

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy i relaksu, w którym zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który pomoże nam uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us: