30 września 2020

Policyjna akcja „Prędkość” – podsumowanie

2 min read

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania ograniczeń, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przez kilkanaście godzin akcji ujawnili 1036 przypadków przekroczenia prędkości.

Głównym celem przeprowadzonych w miniony piątek (11.09.20) działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na:

  • • stan trzeźwości kierujących,
  • • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • • stan techniczny pojazdów,
  • • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Akcja „Prędkość” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z „piratami drogowymi”. Kontrole prędkości prowadzone były od 6.00 do 22.00. Funkcjonariusze korzystali z wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmieniała.

W działaniach wzięło udział 242 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 1 635 pojazdów i ujawnili 1 036 przypadków przekroczenia obowiązujących ograniczeń.

Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”, dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami.

Uważajmy również na pieszych!


(red.)

kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook