25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjne działania pt. „Bezpiecznie do szkoły”

1 min read

Tucholska drogówka wraz z dzielnicowymi prowadzi działania prewencyjne skierowane do rodziców przywożących swoje pociechy do szkoły. Stróże prawa kontrolują również tzw. gimbusy, pod kątem właściwego stanu technicznego, który ma niewątpliwie wpływ na bezpieczeństwo przewożonych dzieci.

 

Ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym działania profilaktyczne prowadzone są przez policjantów ruchu drogowego oraz dzielnicowych. Wczoraj (18.05.2018) mundurowi w rejonie Szkoły Podstawowej w Kęsowie sprawdzali stan trzeźwości kierowców, zwracali uwagę na zapięte pasy bezpieczeństwa, przewożone dzieci w fotelikach ochronnych oraz pieszych przechodzących przez przejścia. Stróże prawa skontrolowali w ten sposób około 150 kierujących, w tym jeden autobus przewożący dzieci. Wyniki przeprowadzanych kontroli drogowych nie budziły zastrzeżeń. Policjanci zastosowali tylko jedno pouczenie, w związku z nieprawidłowym przewożeniem dziecka w foteliku ochronnym.

Warto wspomnieć, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, już w najmłodszych klasach, przy współpracy z rodzicami mogą przynieść zamierzony efekt.


 sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook