Policyjne działania „Trzeźwy kierujący” i… redakcyjny komentarz

Wczoraj (27.08.2018r.) policjanci tucholskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Trzeźwy kierujący”. Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości u ponad 500 kierowców. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego nie odnotowano żadnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

Wczoraj na drogach naszego powiatu funkcjonariusze miejscowej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierowców. Celem przeprowadzonych działań było sprawdzenie trzeźwości maksymalnej dużej ilości kierujących pojazdami. Podczas działań mundurowi skontrolowali ponad 500 kierowców. Tym razem nie odnotowano amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Prowadzone przez policję liczne kampanie dotyczące bezpiecznego poruszania się pod drogach, zachowania zdrowego rozsądku za kierownicą odniosły zamierzony efekt.

Cieszy fakt, że liczba świadomych kierowców wciąż rośnie, co ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

*************

Od redakcji.

Kadr z rejestratora jednego z kierowców, którego zatrzymano do kontroli.

Panowie policjanci, zastanawiamy się nad tym, czy opłaca się tak ryzykować? Młody funkcjonariusz potrzebuje specjalnego traktowania, wręcz ochrony starszego służbą kolegi,  zanim nabierze doświadczenia. Wybranie tego miejsca na drodze i to jeszcze w punkcie, gdzie znajduje się podwójna linia, to kuszenie losu. Uważajcie! Mamy dosyć tragedii na drogach!


(red.)

admin

Next Post

Czy tucholski "Hydrotor" rozpoczął likwidację nielegalnego wysypiska śmieci?

wt Sie 28 , 2018
Stawiamy to pytanie w wyjątkowy sposób – publiczny, być może doczekamy się wreszcie,  po wielu latach, jakiejś sensownej odpowiedzi, z którejś z zainteresowanych stron, bo dotychczas były tylko obietnice i to bardzo mętne, udawana nieświadomość służb i próba zamiatania problemu pod dywan, oczywiście nieudana.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook