25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjne kontrole autobusów

2 min read

edf

W trakcie ostatniego tygodnia policjanci ruchu drogowego skontrolowali na terenie powiatu tucholskiego blisko dziesięć autokarów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili stan techniczny, wymagane dokumenty, obowiązkowe wyposażenie oraz trzeźwość kierowców. Wszystkie przeprowadzone kontrole zostały zakończone pozytywnie.

 

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót dzieci i młodzieży z wycieczek szkolnych, policjanci  regularnie kontrolują autobusy na terenie naszego powiatu, szczegółowo sprawdzając:

  • stan techniczny pojazdu
  • wymagane dokumenty
  • wyposażenie
  • w uzasadnionych przypadkach stan trzeźwość kierujących

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zorganizowanych wyjazdów szkolnych  jest priorytetem miejscowej policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole tych autokarów. W trakcie minionego tygodnia policjanci miejscowej „drogówki” skontrolowali blisko 10 autobusów. Przeprowadzone kontrole zakończyły się pozytywnie.

Przypominamy, że kontrole autokarów należy zgłaszać w formie pisemnej z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną na adres: dyzurny-tuchola@bg.policja.gov.pl lub do oficera dyżurnego na nr telefonu 52 33 66 200.

W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem z młodzieżą. Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Kolejowej w Tucholi (wyładownia  PKP).   W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym uzgodnionym z organizatorem wyjazdu miejscu. Otrzymanie pisemnego wniosku odpowiednio wcześnie, pozwoli na zaplanowanie takiej kontroli przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Ponadto autobus możemy sprawdzić na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy bądź do szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Sugerowany wzór można odszukać klikając w zakładkę PREWENCJA, a następnie KONTROLE AUTOBUSÓW.


Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook