27 października 2020

Policyjne patrole rowerowe na ulicach Tucholi

2 min read

Wraz z nadejściem wakacji na tucholskich ulicach pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Mundurowi sprawdzają rejon akwenu wodnego Głęboczek, okoliczne osiedla, miejsca rekreacji, a także tam gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Funkcjonariusze nie tylko podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa, ale także dbają o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Tucholi oraz odwiedzających turystów.

W okresie wakacyjnym „Bory Tucholskie” są chętnie odwiedzane przez turystów. W tym czasie teren powiatu tucholskiego obciążony jest wysokim natężeniem ruchu drogowego, gdyż przez powiat przebiega droga wojewódzka nr 240, 241, 237. Bory Tucholskie są jednym z głównych szlaków komunikacyjnych w kierunku wybrzeża morza Bałtyckiego.

Od lipca na terenie miasta Tuchola można spotkać dwuosobowe patrole rowerowe. Dzięki wsparciu ze strony Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy 4 funkcjonariuszy patrolując teren miasta na rowerach dba o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców, a także turystów odwiedzających „Bory Tucholskie”.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, a także zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na terenie tucholskich ulic policyjne patrole rowerowe będą pojawiały się także i w tym rejonie gdzie natężenie ruchu jest znaczne, aby zwiększyć bezpieczeństwo poruszających się pojazdów, rowerów, a także pieszych. Apelujemy do uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przemieszczania się ulicami Tucholi, gdzie obowiązuje zmiana organizacji ruchu.


Autor: asp. Waldemar Witkowski
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook