25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policyjny dron dyscyplinuje kierowców łamiących przepisy

1 min read

SONY DSC

Dzisiaj nad Warszawską w Tucholi sporo się działo, przekonali się o tym ci kierowcy, którzy mieli kłopoty z rozpoznawaniem… kolorów.

Od pewnego czasu ulicę Warszawską opanowały grupy drogowców, którzy nie mogą zakończyć remontu nieszczęsnej drogi wojewódzkiej 240. Obecnie trwają prace w końcowym odcinku ulicy, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Nowodworskiego. W związku z tym zdecydowano o ruchu wahadłowym, a tym kierują  sygnalizatory świetlne. Niestety, działają na opak i w efekcie kierowcy tracą cierpliwość, ignorują sygnalizatory i często ruszają, pomimo czerwonego światła. Chwilami wygląda to niebezpiecznie. W tym miejscu trudno o policyjny patrol, nie ma dla niego miejsca, dlatego zdecydowano, że kierowców dyscyplinował będzie policyjny dron. Latający robot pełnił rolę zwiadowcy, inny patrol zatrzymywał kierowców łamiących przepisy.

Na zaproszenie tucholskich policjantów, TOKiS uczestniczył w policyjnych czynnościach, oczywiście, wyłącznie jako obserwator, podziwiając przy pracy tucholskich policjantów, o niezwykłych umiejętnościach, które przydały się w niekorzystnych warunkach pogodowych (wiatr).

Relacja.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC


(m.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook