4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Polska znalazła się w zasięgu promieniowania nieznanego pochodzenia! Aktualizacja.

2 min read

Coś niedobrego pod względem radiologicznym, dzieje się nad Europą. Sytuacja jest na tyle poważna, że do Europy przyleciał amerykański WC-135 wykorzystywany do wykrywania śladów prób jądrowych wyrzutów radiacyjnych.

Według prasy niemieckiej właśnie największe stężenie  izotopu jodu-131. wystąpiło nad POLSKĄ! Niestety, do tej chwili nie wiemy, gdzie znajduje się źródło promieniowania. Istnieją dwie wersje, pierwsza mówi o eksperymentach prowadzonych na terenie Rosji, a druga dotyczy awarii reaktora we Francji. Stężenie izotopu jodu -131- w Polsce było większe, niż gdziekolwiek.

Komunikat PAA dot. informacji IRSN na temat wykrycia obecności śladowych ilości jodu-131 na terenie Europy

W nawiązaniu do informacji opublikowanej przez francuski Instytut ochrony radiologicznej i bezpieczeństwa jądrowego (IRSN – L’Institut de Radioprotection et de Sûreté Nucléaire), uprzejmie informujemy, że śladowe ilości izotopu jodu-131 wykryte w okresie 9-16 stycznia br. (ponad miesiąc temu) na terenie Polski nie stanowiły żadnego zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Co ciekawe, komunikat Państwowej Agencji Atomistyki pojawił się dopiero dzisiaj tj. 22-02-2017. Czy w takim razie możemy być spokojni, mając w pamięci katastrofę w Czernobylu, gdzie znaczna część POLSKI uległa skażeniu (największe stężenie było w masywie Śnieżki)? Polski rząd sprawę ukrył, media w dalszym ciągu milczą. W naszej ocenie, zagrożenie było lub jest realne.

Aktualizacja – 01.03. 2017

(mrf.)

Autor tekstu brał czynny udział w likwidacji skutków awarii w Czernobylu, na terenie POLSKI.

Mat.

paa.gov.pl

Der Spiegel

Focus

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook