23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Polski wiceminister zahamował lobbing Polonii amerykańskiej ws. ustawy 1226? – S. Michalkiewicz

4 min read

Niestety, dzieją się bardzo niepokojące rzeczy związane z ustawą 1226, która dzięki lobbingowi Żydów, może wejść w życie, a co będzie bardzo niebezpiecznym precedensem w efekcie którego ucierpią obywatele Polski. Chodzi o uchwalenie prawa bezspadkowego. Polska znalazła się na celowniku pazernych Żydów.

Innymi słowy, będziemy niesłusznie płacili odszkodowania Żydom, którym się one nie należą. Mówimy o niewyobrażalnych kwotach, których nie mamy. Oznacza to, że w razie przepchnięcia ustawy, będziemy musieli spłacać „dług” nieruchomościami. To zagrożenie dla suwerenności, przyklepane przez nieświadomych sytuacji amerykańskich kongresmenów, stanie się wyrokiem dla Polski.

Aby przeciwstawić się temu, akcję rozpoczęła Polonia Amerykańska,niestety, obecny rząd polski zachowuje się tak, jakby nic się nie działo, ba, mało tego, prawdopodobnie dochodzi do działań mających zatrzymać polską ofensywę w sprawie odrzucenia skandalicznej ustawy, zwłaszcza, że jest ona również niebezpieczna dla Amerykanów.Jakąś nieokreśloną, negatywną rolę, odegrał tutaj minister Marek Magierowski.

Coś złego dzieje się za naszymi plecami. Widać wyraźnie, że ponad naszymi głowami trwa bitwa o wpływy, sytuację komplikuje dodatkowo wizyta Angeli Merkel i dziwnie przyjazne gesty z Brukseli w stronę Polski, dodatkowym problemem jest choroba „naczelnika” Kaczyńskiego, który zdaje się mieć ograniczony wpływ na to, co dzieje się w partii i rządzie. Nie ma kota, myszy harcują, PiS ponownie zaczyna potykać się o własne nogi, ku uciesze płomiennych obrońców demokracji i kobiecych łon.

Kolejny raz musimy zachować czujność w myśl przysłowia Marka Twaina: „Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje”.

Komunikat prasowy:Akcja Polonii Amerykańskiej na Capitol Hill

12 marca 2018 kilkudziesięciu przedstawicieli różnych ośrodków polonijnych w USA odwiedziło w celach edukacyjno-lobbistycznych biura ponad 300 kongresmenów na Capitol Hill w Waszyngtonie. W czasie trwania akcji, znanej pod nazwą Polish American Capitol Hill Outreach, uczestnicy przeprowadzili setki rozmów usiłując zwrócić uwagę kongresmenów zarówno na bezpośrednie cele ustaw S.447 (Senat) i H.R.1226 (Izba Reprezentantów), jak i na ewentualne długoterminowe konsekwencje ich uchwalenia, nie tylko w Polsce, ale także i w Stanach Zjednoczonych. Uczestnicy akcji zwracali uwagę zarówno na antypolski, jak również na, mniej rozumiany, antyamerykański charakter powyżej wymienionych ustaw postulujących naruszenie istniejącących norm prawnych i stworzenie precedensu opartego na ponadprawnych rozwiązaniach jawnie dyskryminujących względem innych grup etnicznych, narodowych i religijnych.

 

Problemem na który zwracano szczególną uwagę w trakcie rozmów w biurach kongresmenów, był postulat tak zwanej „restytucji mienia pozostawionego bezpotomnie i beztestamentowo”. Postulat ten jest postrzegany jako sprzeczny z normami i tradycją prawną cywilizacji zachodniej. Stworzenie takiego precedensu musiałoby mieć dalszy negatywny wpływ na prawodawstwo amerykańskie. Mimo iż, ustawy S. 447 i H.R. 1226 nakładają na amerykańskie struktury rządowe jedynie obowiązek monitorowania i sporządzania raportów dotyczących realizacji tzw. Deklaracji Terezińskiej przez jej sygnatariuszy, w tym Polskę, doświadczenie uczy, że tego rodzaju raporty są często sporządzane w sposób tendencyjny, są upolityczniane i ostatecznie wykorzystywane jako instrumenty nacisku międzynarodowego. Przykładem tego typu działań jest postępowanie prawne Światowego Kongresu Żydów (WJC) przeciwko Szwajcarii (link is external) i tzw. raport Eizenstata. Raport ten, szkalujący Szwajcarię jako bankiera nazistowskich Niemiec i pomocnika Trzeciej Rzeszy, spotkał się z olbrzymią krytyką głównego negocjatora szwajcarskiego (link is external), społeczeństwa szwajcarskiego, Rady Federacji Szwajcarskiej (link is external) jak i prominentnych szwajcarskich polityków (link is external).

 

Uczestnicy podkreślali również, że sama Deklaracja Terezińska, dokument nie mający żadnej mocy prawnej, a służący jako trzon obu ustaw, aribtralnie dyskryminuje i wyklucza z tzw. „restytucji mienia bezspadkowego” wszystkie nieżydowskie ofiary niemieckiej Trzeciej Rzeszy* – co jest sprzeczne z prawem amerykańskim. Ponadto wskazywano na fakt, że Deklaracja Terezińska jest jedną z tysięcy deklaracji międzynarodowych (zwykle ignorowanych przez Kongres USA) i charakteryzuje się ona wysokim poziomem ogólności i abstrakcji a w połączeniu z oboma ustawami daje nadzwyczajne uprawnienia Specjalnemu Wysłannikowi ds. Holocaustu, co dyskredytuje ją jako odnośnik do ustaw uchwalanych w Kongresie USA. Zwrócono również uwagę, iż arbitralne nakładanie obowiązku monitorowania realizacji Deklaracji Terezińskiej na czołowe światowe mocarstwo USA, a nie np. na niezależną od nacisków zewnętrznych instytucję międzynarodową, budzi wątpliwości z punktu widzenia obyczajów prawnych.

 

Celem akcji Polish American Capitol Hill Outreach było wstrzymanie dalszego procedowania tych szkodliwych ustaw. Mimo oporów, a czasem wręcz destrukcyjnych działań niektórych członków Polish American Congress w stosunku do edukacyjno-lobbistycznej akcji Polonii w dniach ją poprzedzających, akcja w Kongresie zakończyła się niekwestionowanym sukcesem. W czasie jej trwania uczestnicy akcji nie tylko odwiedzili biura ponad 300 kongresmenów, ale odbyli dodatkowo dwadzieścia pięć 20 do 45 minutowych spotkań z osobami odpowiedzialnymi w biurach kongresmenów za kwestie polityki międzynarodowej.

 

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, którym nieobojętne jest słowo Polska i które poprzez bezpośrednie czy też pośrednie wspieranie naszej akcji na Capitolu pokazały, że jest możliwe przedkładanie interesów Polski i Polonii ponad partykularne interesy poszczególnych osób.

 

Akcja trwa! Twórzmy nowe grupy! Dzwońmy do kongresmenów. Umawiajmy się z nimi teraz na spotkania w lokalnych biurach. Zjawimy się wkrótce ponownie w Waszyngtonie, aby dokończyć pracę rozpoczętą 12 marca 2018.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Edward Wojciech Jeśman

President & National Director

Polish American Congress

of Southern California


(red.)

Asmeredakcja

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/roman-z-usa/akcja-polonii-na-kapitolu-w-sprawie-ustawy-o-mieniu-bezspadkowym-hr-1226

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook