11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pomagaj innym! Droga nie musi być dżunglą!

2 min read

Na polskich drogach z każdym dniem przybywa samochodów, miejskie arterie stały się zatłoczone. Wraz ze zwiększającym się ruchem pojazdów przybywa zdarzeń, które potrafią zmrozić nawet najbardziej doświadczonego kierowcę. Zwyczajnie, pewnych sytuacji przewidzieć nie sposób. Jednak części z nich można zapobiec.

Powszechna na polskich drogach tzw. wścieklizna drogowa objawia się w najbardziej karkołomny sposób. Bywa,że z błahego powodu niektórzy użytkownicy dróg dostają prawdziwej „głupawki” i wychodzi z nich jakieś alternatywne, całkowicie irracjonalne ego. Po co? Rzeczą ludzką jest popełniać błędy, a kiedy już się zdarzą, umownym gestem, uśmiechem można rozładować sytuację, wystarczy tylko chcieć. Pozornie zaoszczędzone pięć sekund w drodze do celu niczego nie zmienia, budzi raczej niepotrzebne emocje.

Z polskich dróg korzystają wszyscy, również piesi, którzy są najsłabszym ogniwem łańcucha o nazwie „ruch drogowy”. Są nieobliczalni, bezmyślni, zajęci wszystkim, tylko nie tym, co dzieje się w ich otoczeniu. Zasada ograniczonego zaufania wobec innego użytkownika drogi powinna być drugą, po przepisach ruchu drogowego.

A może zamiast tych wszystkich wymienionych i niewymienionych „oczywistości”, warto spróbować czegoś nowego, tym razem niepisanych ale jakże oczywistych „zasad” np. uprzejmości i wrażliwości oraz niesienia pomocy innym użytkownikom dróg,  którzy w efekcie, podobnie jak my, chcą bezpiecznie dotrzeć do celu.

Pomagajmy sobie wzajemnie, warto, droga nie musi być dżunglą.


(red.)

Fot. wstępna – kadr YT przedstawiający najweselszego kierowcę w Polsce -pana Roberta Chilmończyka, który zyskał popularność, dzięki zabawnym komentarzom i żartom, którymi starał się umilić podróż pasażerom. Nazywał ich VIP-ami.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook