30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pomimo złej kondycji finansów powiatu, radni chcą przywrócenia pełnych diet?

1 min read

Zarząd Powiatu ma spory problem, ponownie z pieniędzmi. Jednak, tym razem sprawa dotyczy radnych powiatowych, którzy chcą przywrócenia pełnych diet.

Głosem radnych są przewodniczący poszczególnych komisji, jednak nie znamy ich motywacji. Liczymy na to, że sprawa będzie jednym z punktów obrad Rady Powiatu podczas najbliższej sesji.

Przypomnijmy fakty. W 2012 roku radni powiatowi podjęli dobrowolną decyzje o tym, że zrzekają się części swoich diet. Ten niezwykle szlachetny gest był umotywowany względami finansowymi Starostwa Powiatowego w Tucholi.

Od tamtej pory sporo się zmieniło, jednak problem finansów powiatu jest w dalszym ciągu dramatyczny. Po ostatnich wyborach samorządowych, każdy z kandydatów do Wysokiej Rady miał świadomość tego, że problemy finansowe są rzeczywistością, a jednostka jeszcze przez dłuższy czas, borykała się będzie z problemami.

Bycie radnym to prócz funkcji publicznej, ważna rola społeczna, a z moralnego punktu widzenia, obecni radni powinni podjąć zupełnie inną uchwałę – całkowitego zrzeczenia się swoich diet, jednak powinni otrzymywać zwrot kosztów podróży.

Test praworządności i wyraz troski o stan powiatu? Poddajemy pod przemyślenie.

____________________

(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook