20 października 2020

Pomoc mieszkańców przy zatrzymaniu sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu

1 min read

Szybka i zdecydowana reakcja obywateli zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego w Tucholi. Wskazany funkcjonariuszom, 60-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

W minioną niedzielę (21.10.2018r.) o godz. 19.30 dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna próbuje wybić szybę wystawową w sklepie spożywczym przy ul. Piastowskiej w Tucholi. Sprawca jednak uciekł z miejsca zdarzenia, gdy tylko zauważył, że jest obserwowany przez mieszkańców. Skierowanym na miejsce policjantom, zgłaszający wskazał gdzie znajduje się mężczyzna.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mieszkańców, mundurowi zatrzymali 60- latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał już zarzuty. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna chciał włamać się do sklepu, wybijając w nim szybę wystawową. Próba ta została jednak udaremniona przez świadków zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook