27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pomoc poszkodowanym po nawałnicach

2 min read

Wojewoda MikołajBogdanowicz przekazał  27 czerwca zaliczkowo środki finansowe dla 19 rodzin poszkodowanych w wyniku sobotniej nawałnicy, która przeszła przez województwo kujawsko-pomorskie. Gminy, które otrzymały wsparcie na wypłatę zasiłków do 6 tys. zł: Kcynia (4 rodziny) 24 tys. zł, Mrocza (5 rodzin) 30 tys. zł, Strzelno (6 rodzin) 36 tys. zł, Szubin (3 rodziny) 18 tys. zł i Jeżewo (1 rodzina) 6 tys. zł.

W wyniku burz i nawałnic odnotowano 414 zdarzeń: 315 połamanych drzew i konarów, 10 zalanych ulic, 12 zalanych budynków, 45 uszkodzonych budynków mieszkalnych oraz 31 uszkodzonych budynków gospodarczych.

Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach bydgoskim (85), nakielskim (71), żnińskim (48), tucholskim (40), mogileńskim (38), inowrocławskim (30), świeckim (29), sępoleńskim (28).

Do działań, które trwały do godzin popołudniowych dnia 26.06 br. zadysponowano łącznie 207 zastępów PSP i 284 OSP (714 strażaków PSP i 1404 OSP).

Kujawsko-Pomorskie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego całodobowo monitoruje sytuację w regionie. Trwają prace mające na celu usunięcie skutków silnych wiatrów. Powiatowe Centra Zarządzania Kryzysowego oraz służby PSP przesyłają do WCZK informacje o uszkodzeniach w infrastrukturze. Do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego nie wpłynął żaden wniosek o uruchomienie dodatkowych sił i środków celem wsparcia działań służb i administracji lokalnej. W pełnej gotowości jest także magazyn zasobów interwencyjnych Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, z którego wydano 22 plandeki na zabezpieczenie uszkodzonych budynków.

Informujemy jednocześnie o opublikowanym w Centralnej Aplikacji Statystycznej sprawozdaniu jednorazowym z terminem wypełnienia przez jednostki samorządu terytorialnego do dnia 28.06.2016 r. do godz. 9 dotyczącym oszacowania strat na terenie województwa.

__________________

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook