15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ponad 32 miliony na drogi

2 min read

W 17 gminach i 6 powiatach regionu wyremontowanych i przebudowanych zostanie prawie 89 km dróg w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.  Dziś w urzędzie wojewódzkim stosowne umowy wręczył samorządowcom wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Moim życzeniem jest, aby środki na rozwój infrastruktury drogowej były jak największe. Jestem przekonany, że postęp w infrastrukturze drogowej w małych miejscowościach oznacza postęp całego kraju. W roku 2018 pula środków przeznaczona na realizację programu w województwie kujawsko pomorskim wynosi ponad 48 mln zł – mówił wojewoda podczas uroczystości podpisania i wręczenia umów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji programu. Wspomniał również o powstających w Ministerstwie Infrastruktury kolejnych programach i dodatkowych finansach na naprawę i remonty dróg dostępnych w tym i następnym roku.

Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały umowy na dofinansowanie znalazły się gminy; Choceń, Baruchowo, Cekcyn, Ryńsk, Brzuze, Czernikowo Chełmża, Gruta, Boniewo, Bukowiec, Lubiewo, Osie Fabianki, Lipno, Lubień Kujawski i Lubraniec, a także Miasto i Gmina Chodecz oraz powiaty; aleksandrowski, toruński, świecki, chełmiński, inowrocławski i nakielski.

Łączna wartość dofinansowania zadań z budżetu państwa na drogi gminne wyniesie 17 mln 083 tys. zł, a w przypadku dróg powiatowych –  15 mln 202 tys. zł.  Kwoty te stanowią 50% kwalifikowalnych kosztów realizacji zgłoszonych zadań, pozostała połowa wydatków pokrywana jest z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Pełna lista zadań dla których zostały podpisane umowy o dofinansowanie dostępna jest tutaj

W imieniu zaproszonych samorządowców głos zabrał starosta powiatu świeckiego Franciszek Koszowski, który podkreślał – Drogi są nerwem każdej gospodarki, bo jeśli zabraknie możliwości komunikacji, to nie ma możliwości inwestycji czy rozwoju przemysłu. Za pomoc w pomnażaniu tych kilometrów przebudowanych i wyremontowanych w gminach i powiatach dróg, bardzo dziękuję.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook