20 października 2020

Ponownie zaglądamy na plac budowy nowej KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W TUCHOLI

2 min read

Prace budowlane postępują, już z daleka widoczny jest gigantyczny żuraw budowlany, który pracuje bez wytchnienia.

Przechodnie wiedzeni ciekawością zaglądają na plac budowy, zajrzeliśmy tam i my. Pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę to… porządek i dbałość o image firmy, która realizuje zlecenie. Jej nazwę i miejsce z którego pochodzi prezentowaliśmy w poprzednim artykule, publikując fotografię tablicy informacyjnej, gdzie ujęto wszystkie podstawowe informacje o inwestycji.

Można mieć pewność, że budowie bacznie przyglądają się również policjanci, którzy od lat marzą o tym, aby pracować w godziwych warunkach. To zrozumiałe. Nie ukrywajmy tego budowa postępuje w szybkim tempie, jeszcze nie tak dawno prezentowaliśmy fotografię koparki, która dokonywała próbnych wykopów, dzisiaj budynek powoli „wychodzi” z ziemi. Na placu pracuje w pocie czoła wiele osób, co ciekawe, przestrzegają zasad BHP. Są odpowiednio ubrani, widoczni, w kaskach i ubraniach roboczych. Czyżby pierwsza od lat inwestycja, gdzie nie będzie fuszerki i zmiany wykonawcy w trakcie realizacji inwestycji?

Oby…

Przyglądając się widocznemu zarysowi budynku przez pryzmat tego, co widoczne, będzie to gigant wyposażony we wszystko, czego potrzebuje do pracy i szkolenia funkcjonariusz. Jednak pamiętajmy o tym, że ten budynek nie tylko będzie służył mundurowym. To urząd do którego przychodzić będziemy również my – obywatele. Od tego nie ma odwrotu, wreszcie będziemy mogli porozmawiać z policjantami w godziwych warunkach, a nie jak dotychczas przez idiotyczne, zakratowane okienko na wzór kasowego w starych budynkach dworcowych z poprzedniego wieku w dodatku przy szerokim audytorium. Obywatel ma prawo do prywatności i poszanowania konstytucyjnych praw. Nowy budynek komendy spełni te standardy…, musi.

_____________________

(red.)

Przydatny lik: http://tokis.pl/?p=19129

                           http://tokis.pl/?p=19464

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook