27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poranna kawa z TOKiS-em w 100″. „Mamo, tato zapnij pasy”

2 min read

W ramach realizowanego projektu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi i partnerem m.in. tucholska policja, prowadzone są akcje profilaktyczne skierowane do rodziców przywożących swoje dzieci do szkoły.

Ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym działania profilaktyczne, które rozpoczęły się 20 października i będą trwać aż do 5 grudnia.  Prowadzone są przez dzielnicowych oraz policjantów ruchu drogowego na terenie całego powiatu tucholskiego. Mundurowi w rejonie szkół podstawowych sprawdzają stan trzeźwości kierowców, zwracają uwagę na zapięte pasy bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych oraz pieszych przechodzących przez przejścia. Przeprowadzanym kontrolom drogowym przyglądają się dzieci ze szkół podstawowych, które wręczają kierowcom gadżety profilaktyczne. W zależności od wyniku kontroli, uczniowie przekazują dorosłym uśmiechniętą bądź smutną „buźkę”. Policjanci po zakończonych działaniach przed szkołami spotkają się z przedszkolakami i uczniami klas I-III na lekcjach, gdzie omawiają podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi informuje, w ramach kontynuacji projektu „Powiat Tucholski zagrożenia widzi, na nie reaguje, przeciwdziała i społeczeństwo edukuje” w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017 (2017 r.) podczas mszy świętych w wyznaczonych parafiach odbędą się 10 minutowe happeningi
o tematyce „Zanim ruszysz – zapnij pasy! Widzisz szkołę, zebrę –zdejmij nogę z gazu! Piłeś – nie jedź! SZANUJ ŻYCIE NASZE!”.

Poniżej przedstawiamy wstępny harmonogram akcji edukacyjnych:

  • 12.11.2017 r. godz. 1200 –  Parafia  p.w. Bożego Ciała w Tucholi,
  • 12.11.2017 r. po mszy o godz. 1200 Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
    w Cekcynie,
  • 12.11.2017 r. po mszy godz. 1100 Kościół filialny p.w. św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Kiełpinie, 
  • 26.11.2017 r. godz. 1130 Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej w Żalnie,
  • 02.12.2017 r. godz. 1700 Parafia p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Iwcu.

 

Kolejne terminy podawane będą na bieżąco.

Zapraszamy.


(red.)

KPP Tuchola

Mat. nadesłane (PCPR)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook