Posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem.

W sobotę (26.01.2019r.) policjanci z Posterunku Policji w Cekcynie zatrzymali kierowcę, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna również posiadał przy sobie niewielką ilość marihuany. Teraz odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających i kierowanie pod ich wpływem.

W trakcie nocnego patrolu miejscowości Cekcyn uwagę mundurowych zwrócił osobowy renault. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli podejrzane auto. Kierowca w trakcie legitymowania zachowywał się nad wyraz nerwowo i nienaturalnie. Posiadał symptomy, które świadczyły, że mógłby być pod wpływem narkotyków. Policjanci w wyniku przeszukania mężczyzny znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzony test potwierdził, że jest to marihuana. Funkcjonariusze poddali badaniu kierującego na zawartość środków odurzających w organizmie.

Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych. Policjanci zatrzymali 19-letniemu mieszkańcowi gm. Tuchola prawo jazdy i trafił on do policyjnego aresztu. Od kierującego została również pobrana krew do badań. Teraz sprawa zostanie przekazana do sądu. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem.

Od redakcji.

Już wkrótce, na wniosek radnego Kocińskiego do władz Gminy Tuchola oraz powiatu skierowane zostanie pismo w sprawie zakupu dwóch specjalnie wyposażonych walizek, do identyfikacji substancji odurzających. Będą one na wyposażeniu lokalnej POLICJI.


(red.)
Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

admin

Next Post

Obchody 99 rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy..., inne, niż wcześniej...

wt Sty 29 , 2019
Dzisiaj obchodzimy 99 rocznicę powrotu Tucholi do Macierzy, uroczystości z nią związane trwają już od rana. Rozpoczęły się tradycyjnie w Kościele, a później nastąpił uroczysty przemarsz do tucholskiego mauzoleum u zbiegu Chopina i Świeckiej.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook