16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Posiadał papierosy i tytoń bez akcyzy

1 min read

Policjanci z tucholskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli mężczyznę, który przewoził papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie u 39-letniego mieszkańca gm. Tuchola ponad 25 tys. szt. nielegalnych papierosów różnych marek i blisko 14 kg krajanki tytoniowej. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Policjanci z tucholskiej „drogówki” w miniony wtorek (17.04.18) około 14.00 na terenie miasta zatrzymali do kontroli skodę, której kierowca wjechał nie bacząc na zakaz. Gdy tylko mężczyzna zatrzymał się uwagę funkcjonariuszy zwróciły liczne opakowania papierosów znajdujących się w aucie. W wyniku przeszukania samochodu policjanci zabezpieczyli ponad 25 tys. sztuk, które nie posiadały akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany.

Mundurowi przeszukali również mieszkanie 39-latka, gdzie znaleźli blisko 14 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy i dodatkowe 5 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Z szacunków policjantów wynika, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytuły nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ok. 35 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i tego samego dnia usłyszał już zarzut. Odpowie teraz przed sądem za posiadanie nielegalnego tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz za wykroczenie drogowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook