POSŁOWIE I SPOŁECZEŃSTWO, SPOTKANIE W CEKCYNIE

Dzisiaj w Cekcynie odbyło się spotkanie posłów Prawa i Sprawiedliwości z lokalną społecznością gminy Cekcyn.

W spotkaniu udział wzięli:

Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, pan Jerzy Kowalik

Poseł do Sejmu RP, pan Piotr Król

Poseł do Sejmu RP, pan Łukasz Schreiber

Posłanka do Sejmu RP, pani Ewa Kozanecka

Radny powiatowy (Nakło n/Notecią), koordynator d/s wyborów, pan  Adam Tchórzewski

Szefowa ARiMR w Tucholi, pani Aleksandra Kabat

Wójt gminy Cekcyn, Pan Jacek Brygman

i inni…

O czym dyskutowano? Będzie to tematem szczegółowej analizy,której dokonamy w ciągu najbliższych dni, biorąc pod uwagę różne aspekty, niestety, również te negatywne i ukierunkowane, a związane z naszym powiatem. Cały materiał będzie bogato ilustrowany fragmentami wypowiedzi poszczególnych osób, co tym razem nie będzie łatwe, ponieważ dyskusja chwilami wyrywała się spod kontroli i stawała się monologiem. Niestety, spotkanie było stosunkowo krótkie, ponieważ rozpoczęło się z lekkim opóźnieniem, o godzinie 16:45 i trwało do 18:15. Rozumiemy to,ponieważ z Cekcyna goście udali się do Jeżewa.

Naszej redakcji udało się zadać kilka pytań, ale ten materiał wyemitujemy prawdopodobnie za dwa dni. Na jedno z pytań otrzymamy odpowiedź pisemną.

Pod względem merytorycznym, było to dobre spotkanie, choć nie brakowało słów krytycznych, ale wygłoszonych w sposób parlamentarny. Zdecydowanie, spotkania wiejskie z parlamentarzystami są najcenniejsze, wynika to prawdopodobnie stąd, że małe społeczności są zintegrowane i przez to bardzo bezpośrednie i o to przecież chodzi.


(red.)

admin

Next Post

"Państwowe Pogotowie Ratunkowe", czyli... powrót do przeszłości?

śr Kwi 18 , 2018
Prawo i Sprawiedliwość dalej wprowadza swoje zmiany, tym razem majstruje przy zespołach ratunkowych i… dobrze. Ponieważ zmiany są istotne, wielu szefów szpitali z PO-wskimi korzeniami, zapewne trafi szlag i to też jest… dobre. A podmiot najważniejszy – pacjent, zyska, czy straci na tych zmianach? Rozważmy samodzielnie…

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook