28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Posprzątali jezioro Środkowe w Gostycynie

2 min read

Tradycyjnie już w gminie Gostycyn w dniu 25.05.2019 r. zadbano o przedsezonowe sprzątanie jednego z najczęściej turystycznie odwiedzanych obszarów w gminie. Mowa o jeziorze Środkowym w Gostycynie.

Uczestnicy akcji podzieleni zostali tradycyjnie na dwie grupy. Pierwszą grupę stanowili członkowie PZW, Wód Polskich oraz indywidualnie, mieszkańcy sołectw Piła i Gostycyn, którzy zadbali o posprzątanie okolic linii brzegowej (przestrzeń terenu dookoła całego akwenu).

Drugą grupę (9 nurków+2 asekurantów)  stanowiła ekipa „wodniaków” odpowiedzialnych za oczyszczanie samego akwenu.

Tegoroczna akcja ku zdziwieniu organizatorów przyniosła niemiłe zaskoczenie w postaci niespodziewanie dużej ilości wyłowionych i zebranych odpadów.

Za ciekawostki wyłowione z dna jeziora można uznać np. aluminiowy „zestaw śniadaniowy”, panel słoneczny, archiwalną, rosyjską pastę do zębów, nożyczki z różnym przeznaczeniem, zestaw kilkunastu okularów, pozostałość po rynnie spustowej, a nawet papierową walutę.

Nie miłe i niezrozumiałe okazały się również „niespodzianki” w postaci wyłowionych „głazów narzutowych” i pionowo powbijanych w dno akwenu elementów drewnianych.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że elementy te zlokalizowane były zaraz za pomostem kąpielowym.

Na zakończenie ok 4h akcji zaproszono wszystkich uczestników do wspólnego grilla.

Tradycyjnie Wójt Gminy ufundował drobne podziękowanie w postaci statuetek okolicznościowych oraz innych drobnych suwenirów.

W kat. najwięcej zebranych odpadów, a także najciekawsze znalezisko  statuetkę otrzymał już niemal tradycyjnie, bezkonkurencyjny Janusz Gierszewski.

W tej samej kategorii najwięcej i najbardziej zaangażowaną jednostką ekipy naziemnej był również tradycyjnie Zbigniew Osowski (członek koła wędkarskiegoPZW Gostycyn).

Ponadto podobną statuetkę otrzymało jako zespół Stowarzyszenie Nurkowej Ekipy Poszukiwawczej NAIADES. W imieniu stowarzyszenia nagrodę odebrała jedyna tego dnia nurkująca kobieta: Natalia Piotrowska.

Wyróżnienia Indywidualne otrzymali również poszczególni członkowie w/w stowarzyszenia m.in. Krzysztof Baltazar.

Wszystkim osobom które włączyły się w akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy na podobną już we wrześniu br.


(red.)

Organizatorzy główni: Koło Wędkarskie PZW Gostycyn, Gmina Gostycyn.

Współorganizator: Borowiackie WOPR w Tucholi

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook