27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Poświąteczny raport drogowy

2 min read

W środę (26.12.2018r.) zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2018”, które rozpoczęły się w ubiegły piątek. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego nie odnotowano żadnego amatora jazdy na „podwójnym gazie”.

Świąteczny weekend był czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 40 tucholskich policjantów. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Możemy do nich zaliczyć: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Podczas tych sześciu dni na terenie naszego powiatu doszło do 5 kolizji. Przyczynami tych mniej groźnych zdarzeń drogowych były m.in. nieustąpienie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe wymijanie. Tym razem nie odnotowano amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Cieszy fakt, że liczba świadomych kierowców rośnie, co ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Należy pamiętać, że nadal na drogach mamy zwiększony ruch pojazdów i będzie on trwał do początku przyszłego roku. Nie zapomnijmy o zachowaniu zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu. Także w tych dniach tucholscy mundurowi będą ze zwiększonym zaangażowaniem czuwać nad bezpieczeństwem.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook