25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Potrzeba tej decyzji, wydaje się być kluczową dla bezpieczeństwa mieszkańców

2 min read

Kilka dni temu informowaliśmy o niespodziewanym uszkodzeniu jednej z ulic miasta, które spowodowane było podmyciem. W efekcie zapadła się warstwa jezdna i utworzyła się wielka wyrwa. Podobna sytuacja może zdarzyć się w każdym dowolnym miejscu miasta. Czy nie nadszedł czas aby przebadać grunt pod drogami, przynajmniej w miejscach o zwiększonym nasileniu ruchu? Wydaje się, że to uzasadnione obawy, zwłaszcza wobec faktów z niedzieli, kiedy zatopione zostało tucholskie rondo i spory fragment ulicy Cegielnianej.

Ta ostatnia jest wyjątkowo niebezpieczna, wynika to z zamierzchłej przeszłości, kiedy ustalono, że urządzenia, które kryją się pod drogą, znajdują się w wyjątkowo kiepskim stanie. To może być groźne, zwłaszcza dla ruchu tranzytowego. Zamknięcie tej arterii, praktycznie odcina miasto, ponieważ przeniesienie ruchu pojazdów ciężkich przez centrum miasta, wydaje się być niemożliwe z uwagi na niedawno zakończony remont głównej ulicy miasta – Świeckiej, która wyklucza ruch wielotonowych tirów.

 

Zapobieganie, prewencja, to znacznie łatwiejsze wyjście za sytuacji, niż być może remont w najbliższej przyszłości. Tak, czy inaczej, chodzi o bezpieczeństwo nie tylko osób w pojazdach, ale również o okoliczne posesje, których jest tam wyjątkowo dużo. Stały i niezauważalny proces podmywania wszelkich konstrukcji, doprowadza w wielu częściach świata do gigantycznych katastrof. My możemy tego uniknąć myśląc perspektywicznie, teraz jest dobry czas na to. Czego potrzeba? Mądrych decyzji władz oraz środków, które w takich sytuacjach powinny być uruchamiane automatycznie za sprawą sztabów kryzysowych.

(red)

Fot. Internet

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook