30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powiat Tucholski dokonał przejęcia części księgozbioru likwidowanej filii tucholskiej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

2 min read

I ziścił się czarny scenariusz w którym pan marszałek województwa jednym skreśleniem pióra wysłał w niebyt tucholską bibliotekę. Pracownicy stracili pracę, co w efekcie zaowocowało zmianami w ich codzienności. Jednak nie pozostaną bez pracy, to ważne. A co z księgozbiorem i dostępem do niego np. nauczycieli? Sytuację wyjaśnia pan Zenon Poturalski – wicestarosta tucholski.

30 grudnia 2016 roku Powiat Tucholski dokonał przejęcia części księgozbioru likwidowanej filii tucholskiej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

Przejęta została, wytypowana przez pracowników biblioteki pedagogicznej, najbardziej współczesna część książek w liczbie 4806 egzemplarzy o wartości 44.875,13 zł. W najbliższych tygodniach książki te będą sukcesywnie przyjmowane na stan biblioteki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Tucholi, by nadal służyć nauczycielom naszego Powiatu.

Z tej okazji gościła dzisiaj u nas Pani Ewa Pronobis-Sosnowska, Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Zarząd Powiatu ustalił z Panią Dyrektor zasady dalszej współpracy, której celem będzie bieżące informowanie nauczycieli o zbiorach PBW, co jest szczególnie istotne w związku z wdrażaną reformą szkolnictwa. W planach jest kolejna, druga już, konferencja dla nauczycieli zatrudnionych w szkolnych bibliotekach. Pierwsza konferencja odbyła się w Starostwie w Tucholi w mijającym roku.

I tak z uśmiechami na twarzy tracimy jako miasto i powiat kolejną instytucję użyteczności publicznej. Co zlikwidujemy jeszcze? Może dla odmiany starostwo lub urząd marszałkowski? To akurat nie byłoby takie złe…

____________________

(red.)

tucholski.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook