5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powiat Tucholski zakupił 60 markowych komputerów, które trafią do trzech szkół

2 min read

Po serii „drogowych” wpadek,  tucholskie starostwo odbudowuje swój nadszarpnięty image.

Powiat Tucholski dzięki poczynionym oszczędnościom zakupił 60 markowych komputerów wraz z systemem operacyjnym dla swoich szkół – 40 zestawów komputerów stacjonarnych z monitorami 22 calowymi i 20 laptopów. Parametry sprzętu dobrane zostały dokładnie według potrzeb nauczycieli realizujących podstawę programową co nie zawsze udaje się zrobić do końca kiedy np. realizujemy zakupy z projektów unijnych. Komputery trafiły do trzech szkół powiatowych: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Licealnych i Technicznych i Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych.

Ponieważ w nowym projekcie ramowych planów nauczania zwiększono liczbę godzin informatyki o ponad 50% więc już teraz musimy być do tego przygotowani także sprzętowo a nowo pozyskany  sprzęt  powinien nam to ułatwić.

Modernizacja pracowni komputerowych idealnie wpisuje się w zapisy zawarte w strategii rozwoju edukacji w powiecie tucholskim. Jest to już kolejny etap wymiany i unowocześniania sprzętu komputerowego w szkołach powiatowych ponieważ w zeszłym roku w nowoczesne zestawy komputerowe wzbogaciły się dwie pracownie szkolne.

Obecnie w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych realizowany jest program pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego  „Klasa z ECDL-em”  który umożliwia uzyskanie preferencyjnie  certyfikatów ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) naszym uczniom.

Wiemy że w dobie konkurencji na rynku edukacji oprócz poziomu kształcenia w naszych szkołach ważne jest także wyposażenie w pomoce dydaktyczne na co zwracają uwagę nie tylko uczniowie z powiatu tucholskiego ale także z powiatów ościennych którzy dokonali wyboru naszych szkół.

Koszt zakupu sprzętu wyniósł  łącznie 70 tysięcy złotych.

___________________

Informacje nadesłane.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook