29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powiat w opałach?

2 min read

Niestety, Nasz Powiat nie otrzyma wsparcia z budżetu państwa, jednak jest nadzieja, że sytuacja zmieni się na lepszą, po weryfikacji przygotowanego programu naprawczego. Mało tego, istnieje nawet możliwość, że po dokonaniu korekt, Powiat starać się może o większą, niż zakładano sumę. Pozornie w tej złej wiadomości kryje się spora nadzieja, na to, że sytuacja Powiatu Tucholskiego odmieni się na tyle, że będzie mógł funkcjonować prawie normalnie. Potrzeba tylko drobiazgu – czasu, którego nikt nie ma w nadmiarze.

I świetnie się składa, że pomimo przedziwnych starań podjętych przez część radnych, sprawą zajmują się dotychczasowi włodarze. Tylko oni mają szansę wyciągnięcia instytucji z długów, za które de facto nie odpowiadają, pomimo wielu pomówień, płynących z ust ludzi mających w obecnej sytuacji swój ukryty cel, Powiat walczy o przeżycie i powoli widać pierwsze tego efekty.

 

Oświadczenie wpłynęło do nas dzisiaj, wczesnym popołudniem. Przytaczamy jego pełną treść.

Pomimo wielu gorzkich słów, które już padły wierzymy, że istnieje szansa na to, aby Powiat wyszedł z impasu obronną ręka, potrzeba jedynie rozsądku specjalistów, którzy potrafią obecny trend przekuć na sukces. To wbrew plotce jest możliwe, nawet za cenę działań niekonwencjonalnych. I dziwi tylko jedno, że winni doprowadzenia Powiatu na skraj przepaści nazywają się opozycją i mają czelność dokonywać publicznych uwag pod adresem tych, którym zostawili ten „pasztet”. Czy to ich pokrętna natura? Niegospodarność, czy zwyczajny obłęd w wyniku chwilowego przejęcia władzy? Mamy tego skutki i ogrom pracy przed tymi, którzy starają się zapobiec katastrofie, której nie są autorami.

 

Życzymy Powiatowi Tucholskiemu przemyślanych decyzji, a pani Starościnie żelaznej konsekwencji w dążeniu do celu, a ten oczywiście nie od razu, ale z pewnością zostanie osiągnięty.

 

TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook