26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powiatowy Komendant Policji wystąpił z wnioskiem i… ruszyła urzędnicza machina piekielna

1 min read

Pan Komendant  zwrócił się do lokalnych władz powiatowych z wnioskiem o pozwolenie na użycie herbu Powiatu Tucholskiego w ramach projektowanego nadania  sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Wniosek został wrzucony w tryby powiatowej machiny parowej, która zazgrzytała, zapiszczała i z jazgotem wyrzuciła odpowiedź, która stanie na wokandzie, podczas najbliższej sesji Rady Powiatu.

Uzasadnienie…

W związku z wystąpieniem przez Komendanta Powiatowego Policji z wnioskiem o pozwolenie na użycie herbu Powiatu

Tucholskiego w ramach projektowanego nadania  sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Tucholi konieczne stało się dokonanie zmiany w dotychczasowej uchwale określającej zasady użycia insygniów samorządowych w taki sposób, aby możliwe było wyrażenie zgody przez Zarząd Powiatu. W dotychczasowej uchwale powiatowe służby, inspekcje i straże nie były odrębnie wskazane jako podmioty uprawnione do używania herbu powiatu. W tym stanie rzeczy podjęcie niniejszej uchwały jest uzasadnione.

Nie mamy wątpliwości, że sprawa zostanie zaopiniowana jednogłośnie na „TAK”. Tylko…, komu potrzebne jest formalizowanie oczywistości? Pewne aspekty prawa powinny ulec szybkiej zmianie i podobne „akceptacje” z jego mocy już dawno powinny zostać wprowadzone, nie tylko  głosami radnych.


(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook