2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII PODSUMOWUJE ROK 2015 (TOKiS – PRESS TV)

2 min read

Rozpoczynamy cykl relacji z ostatniego, 24 posiedzenia Rady Powiatu. Sesja była o tyle nietypowa, że odbyła się w gościnnej Suchej w gminie Lubiewo. To efekt zaproszenia, które kilka miesięcy temu wystosował do wysokiej Rady wójt gminy Lubiewo, pan Michał Skałecki.

Sucha przyjęła gości w sposób niezwykle przyjazny i nie ma się czemu dziwić, jej położenie, otoczenie oraz wspaniali mieszkańcy, stanowią o wszystkim. Lokalny przedstawiciel społeczności pan Sołtys, stara się dbać o nią i bez wątpienia, ta sztuka z powodzeniem się udaje.

Sesja odbyła się w pięknie urządzonej świetlicy wiejskiej, której pozazdrościć może nawet większe miasteczko. Miejscowe koło gospodyń, własnymi rękoma, przygotowało wspaniały poczęstunek. Podczas krótkiej przerwy w obradach, wszyscy uczestnicy sesji, docenili walory lokalnej kuchni.

Sesja miała roboczy charakter, jednak jej zakończenie było inne od zwyczajowego. Pan wójt zaprosił radnych na uroczysty obiad do pobliskiego Wielonka, a następnie zaproszenie zostało rozszerzone, o krótki rejs stateczkiem po wodach słynnego Zalewu.

Podczas sesji poruszono wiele tematów, które szczegółowo charakteryzują materiały sesyjne, dostępne na stronach TOKiS – PRESS w „zajawce” sesji.

Posiedzenie, jak wiemy, rozpoczęło się od kurtuazji. Oba wydarzenia są już u nas dostępne, czas jednak przejść do rzeczy bardziej przyziemnych. Bardzo istotnym wydarzeniem tej sesji było podsumowanie roku 2015, którego dokonał Powiatowy Lekarz Weterynarii, pan Michał Mikołajczak.

Odniósł się on m.in. do frapującego problemu dręczącego świat: wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Ponieważ na naszym terenie problem ten jeszcze nie istnieje, nie oznacza to, że nie powinniśmy zachować czujności. Istnieje ryzyko, że choroba może zostać przywleczona również do nas. Weterynaria zapewnia, że na ten problem jest wyczulona w sposób szczególny.

Jednak to zaledwie wycinek informacji, których dostarczył zaproszony lekarz.

__________________

(red.)

Do napisów użytych w filmie wdarły się aż dwa błędy. Sesja oczywiście odbyła się w Suchej, a nie jak błędnie podano w materiale w Klonowie. Drugi błąd dotyczy nazwiska prelegenta. Jest Powiatowy Lekarz Weterynarii, pan Michał Mikołajczyk, a powinno być: Powiatowy Lekarz Weterynarii, pan Michał Mikołajczak. Przepraszamy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook