29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Powiesili posła” i zapomnieli o nim?

1 min read

Takie cuda, tylko u nas? Niekoniecznie, Tuchola nie jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie kampania wyborcza ciągle trwa.

Kiedy TOKiS zwrócił uwagę jednemu z komitetów wyborczych na to, że po wyborach materialny propagandowe należy  usunąć, usłyszeliśmy że: „mamy czas, 30 dni”. Cóż, zgadza się, ale…

W razie, gdy plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej nie zostaną usunięte w terminie przewidzianym w ordynacji wyborczej, to jest w terminie 30 dni po dniu wyborów, wójt (burmistrz, prezydent miasta) postanawia o ich usunięciu na koszt pełnomocnika wyborczego konkretnego komitetu wyborczego.

Z uwagi na to, że wójt (burmistrz, prezydent miasta) działa w tym wypadku jako organ administracji publicznej, załatwia sprawę przez wydanie decyzji (art.104 §1 kodeksu postępowania administracyjnego; dalej: k.p.a.), po uprzednim wszczęciu postępowania administracyjnego.

Suma summarum, grzywna w to od 20 do 5000 złotych ! Oczywiście władze miasta niczego nie widzą, albo stosują tzw. poprawność polityczną, tak popularną od czasu istnienia unijnej „solidarności' wprost z Brukseli.

Minęło kilka miesięcy.

Skoro wszystko jest jasne i ustalone, to kto odpowiada za to, że przy Cegielnianej w Tucholi  w pobliżu sygnalizacji świetlnej, od wielu miesięcy wisi popiersie wtedy kandydata, a teraz posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości? Czy to billboard ponadczasowy, czy też stały element krajobrazu?

___________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook