21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powitają wojska NATO – PIKNIK MILITARNY W BYDGOSZCZY

1 min read

Piknik plenerowy „Bezpieczna Polska”, aby uczcić i podkreślić obecność wojsk sojuszniczych  na terenie RP zapowiedzieli dzisiaj podczas briefingu prasowego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy ppłk Marek Magowski oraz ppłk Grzegorz Gorczyca z Grupy Integracyjnej Sił NATO w Polsce.

Piknik Bezpieczna Polska plakat

Impreza odbędzie się 14 stycznia na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy przy ul. Szubińskiej 107. Wojewoda zapraszając wszystkich mieszkańców województwa na to wydarzenie o randze ogólnokrajowej zaznaczył, że Polska stała się filarem bezpieczeństwa w Europie Wschodniej.

Grupa Integracyjna Sił NATO w Polsce, która stacjonuje w Bydgoszczy ma za zadanie monitorowanie i koordynowanie przemieszczenia przybywających do nas sił sojuszniczych podkreślał przy okazji konferencji ppłk Grzegorz Gorczyca z NATO Force Integration Unit.

O atrakcjach podczas pikniku mówił szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy ppłk Marek Magowski. Będą występy orkiestr wojskowych i zespołów, pokazy nowoczesnego sprzętu wojskowego i wystawa sprzętu historycznego, tradycyjna grochówka oraz stoiska informacyjno-promocyjne. O godzinie 14.00 odbędzie się transmisja z centralnych uroczystości powitania wojsk amerykańskich odbywających się w Żaganiu z udziałem prezes Rady Ministrów Beaty Szydło i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

___________________

.bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook