27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powracamy do kolizji w Rudzkim Moście

2 min read

Jest oficjalna informacja policyjna w sprawie kolizji drogowej, która miała miejsce w Rudzkim Moście. O sprawie informowaliśmy wprost z drogi.

W piątek (3.07.2020r.) na drodze wojewódzkiej nr 240 w Rudzkim Młynie doszło do zdarzenia drogowego, z udziałem dwóch samochodów ciężarowych. Policjanci tucholskiej drogówki ustalili, że przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątek (3.07.20r.) około godz. 8.00 na drodze wojewódzkiej nr 240 w Rudzkim Młynie. Funkcjonariusze drogówki skierowani na miejsce ustalili, że kierujący ciężarowym mercedesem, jadąc w kierunku Tucholi, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących tam warunków i  wpadł w poślizg. Następnie naczepa tego pojazdu przemieściła się na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do czołowego zderzenia z pojazdem scania jadącym w kierunku Bysławia. Droga w tym miejscu była zablokowana i policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu stróże prawa wykonali oględziny obu pojazdów oraz szkice sytuacyjne. Kierujący scanią został przewieziony do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Teraz sprawa zostanie przekazana do sądu.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć zdarzeń na drodze.


(red.)

Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook