25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powrót Więcborka do RP

1 min read

W latach 2018-2019 wspominamy przywrócenie naszej Ojczyzny, naszą niepodległość. Przypominamy to, że cztery pokolenia Polaków żyły tylko po to, aby piąte mogło mieszkać w wolnej i niepodległej Polsce. Pamiętajmy o naszych bohaterach – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas obchodów 99. rocznicy powrotu Więcborka do Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość odbyła się przed Pomnikiem Orła Białego, a rozpoczął ją zastępca burmistrza Więcborka Jacek Masztakowski. Po okolicznościowych przemówieniach i apelu pamięci zebrani pod pomnikiem złożyli wiązanki kwiatów. W obchodach uczestniczył także 104 Batalion Logistyczny Ziemi Wałeckiej z Wałcza.

Częścią oficjalnych obchodów było odsłonięcie Ławki Niepodległości upamiętniającej 100. rocznicę tego wydarzenia. Multimedialna ławka spełnia walory edukacyjne oraz praktyczne. Pozwala zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyposażona została w kody QR, które umożliwiają ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi.

To także na nas spoczywa odpowiedzialność, abyśmy dzisiaj wspólnie i ponad podziałami budowali silną i niepodległą Polskę. Robimy to dla tych, którzy będą tutaj żyli za pięć, dziesięć, piętnaście, dwadzieścia i więcej lat oraz dla tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook