8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Powściągliwość władz miasta i gminy w sprawie tzw. imigrantów wzbudzi obawy mieszkańców?

3 min read

TOKiS – PRESS jest pierwszym lokalnym medium, które na ten problem zwróciło baczną uwagę. Kilka tygodni temu w rozmowie z panem Burmistrzem Tucholi dowiedzieliśmy się, że kwestia tzw. uchodźców już trafiła na wokandę, podczas spotkania z wojewodą. Sprawa powraca, podczas piątkowej sesji Rady Miasta.

TOKiS – PRESS trafił na Węgry podczas największego ruchu imigrantów w tym kraju. Część ruchomych obrazków mogliśmy podziwiać w ogólnopolskich telewizjach. Widok był bardziej, niż niepokojący. Fali tzw. uchodźców nikt nie jest w stanie zatrzymać, a tym bardziej kontrolować bez użycia argumentów siły. Europa powoli do tego dojrzewa, choć tzw. „poprawność polityczna” wskazuje na inne priorytety, których politycy za żadne skarby nie chcą nazwać po imieniu. Celują w tym Niemcy, którzy zapraszając do siebie muzułmanów otworzyli puszkę Pandory. Za ten błąd życiem płacą niewinni ludzie. W Europie toczy się kolejna wojna! Teraz czynione są starania, aby część tzw. uchodźców skierować do Polski. Władze naszego województwa zainteresowały się możliwościami lokalowymi, również w naszej gminie.

Sprawę tzw. imigrantów poruszył radny Andrzej Jerosławski, który w trakcie swojej wypowiedzi,  okazuje się być w kwestii tzw. uchodźców muzułmańskich bardzo tolerancyjnym. Prosi Burmistrza Tucholi o ustosunkowanie się do tej sprawy.

Obejrzyjmy i wysłuchajmy tych wypowiedzi.

Nie ma jednoznacznej deklaracji, pan Burmistrz chce zachować w tej materii daleko idącą powściągliwość, licząc na to, że sprawę tzw. imigrantów załatwi obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma to jednak niczego wspólnego z tzw. „poprawnością” polityczną, na którą powołuje się włodarz. Można domniemywać, że władze miasta, godząc się na upolitycznienie minionych Dni Borów Tucholskich, gdzie tuż przed wyborami, umożliwiono przedstawicielom lokalnych struktur PO promowanie się, dawały przyzwolenie na akceptację „reform” tego ugrupowania w tym również na przyjęcie pewnej ilości obcych nam mentalnie i kulturowo ludzi. Poprawność polityczną do niedawna rozumiano właśnie w ten sposób. Niestety, suweren zdecydował o odsunięciu skompromitowanej władzy. Co zrobi nowa? Właśnie, od tej chwili zaczęła obowiązywać … urzędnicza „powściągliwość”.

Czy mieszkańcy naszej gminy będą zachwyceni widmem przyjęcia „obcych”, czy też sięgną do narzędzi demokracji i w chwili próby zażądają referendum również w tej sprawie? Nie będzie pierwszą i ostatnią. Zakładając, że pomimo wszystko miasto i gmina, będąc ciałem całkowicie niezależnym, wypowie w tej sprawie sakramentalne „Nie”, to wcale nie oznacza, że imigranci się na naszym terenie nie pojawią, wręcz przeciwnie. Mogą ich przyjąć osoby prywatne.

I właśnie taką informację ( zaznaczamy, nie jest sprawdzona) otrzymaliśmy od czytelników o tym, że jeden z zamożniejszych przedsiębiorców naszego rejonu, ma być może pomysł wykupienia jednego z ośrodków wypoczynkowych, z zamiarem umieszczenia w nim tzw. imigrantów. Gdyby okazało się, że ta idea zostanie wcielona w życie, możemy mieć w tym momencie pewność, że dojdzie do wybuchu społecznego niezadowolenia.  Co wtedy?

Społeczeństwo oczekuje jasnych i jednoznacznych deklaracji i lepiej Go nie lekceważyć.

_________________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook