Pożar u zbiegu dwóch ulic w Tucholi

Dzisiejszy wieczór pozostanie w pamięci mieszkańców domu u zbiegu Świeckiej i Kościuszki w Tucholi, właśnie w tym miejscu doszło do nieszczęścia, ten zaczął płonąć.

Do miejsca zdarzenia szybko dotarli strażacy, był też jeden wóz ochotników, stał w odwodzie. Przybyli policjanci i zabezpieczyli teren,który został odgrodzony specjalną taśmą. Płonął dach, ale po szybkiej akcji płomienie stłumiono, nikomu nic fizycznie się nie stało, jednak dwa mieszkania są po akcji kompletnie zalane, to oczywiste. Ucierpiały też niższe kondygnacje, gdzie przywrócenie zasilania będzie stanowiło problem.

Na miejscu pojawili się również panowie burmistrzowie: Tadeusz Kowalski, Tomasz Stybaniewicz, , przedstawiciel powiatu pan Jerzy Kowalik, komendant PSP w Tucholi, pan Dariusz Goźliński. Poszkodowane osoby zostały objęte opieką,przygotowano aż trzy mieszkania do ich dyspozycji. Jedno w budynku dworca PKP i dwa przy ulicy Przemysłowej. Jednak mieszkańcy uszkodzonych mieszkań, wybrali opiekę swoich rodzin.

Akcja przebiegła sprawnie, widać jak dobrze skoordynowane są nasze służby. Ich umiejętności w połączeniu z nowym sprzętem, robią najlepsze wrażenie. Świetnie oświetlone pole działania, dzięki wysuwanym masztom oświetleniowym, doskonały sprzęt do gaszenia, kapitalny wysięgnik, jednak najważniejsi są ludzie, widać wyraźnie, jak wszyscy są dobrze wyszkoleni.

Próbowaliśmy ustalić przyczyny pożaru, nie są jednoznaczne, ale być może nieszczęście miało jakiś związek z remontem pokrycia dachu, który miał miejsce  w tym budynku ledwie kilka godzin temu, jednak na potwierdzenie lub zaprzeczenie tego faktu, będziemy musieli zaczekać.


(red.)

 

 

 

Next Post

Kandydat do godności burmistrza powiada – przeniesiemy Szkołę Podstawową nr 1, czyli… kto się boi pytań TOKiS-a?

śr Paź 3 , 2018
W odniesieniu do kandydatów aspirujących do fotela szefa miasta czas zrobić widoczny postęp, wychodzimy z trybu bezosobowego.

Dla zainteresowanych

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook