19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Pożar w tucholskim ZUS-sie, załogę urzędu ewakuowano, przedsiębiorcy są niepocieszeni

2 min read

Szanowni Państwo, przed świąteczną kanikułą, aby wszystkim urzędnikom nie było zbyt wesoło, postanowiono urozmaicić im dzisiejsze przedpołudnie szybką „ewakuacją” z powodu pożaru, jak na miejscu poinformowali nas mundurowi.

Podpalacza chyba nie było, podobnie dymu i ognia, za to powstało spore zamieszanie, nad którym zapanowali nasi strażacy i policjanci. Na nic nadzieja lokalnych przedsiębiorców na to, że spłoną ich deklaracje podatkowe i w efekcie znienawidzony urząd będzie musiał sfinansować im, ze swojej puli, najbliższą daninę. Lokalni emeryci i renciści zapewne nic o zdarzeniu nie wiedzą, czego efektem będzie być może terminowa wypłata świadczeń, ups, przepraszam, jałmużny.

Oczywiście pożaru nie było, były za to ćwiczenia, urzędników wyprowadzono z firmy, a ci, a właściwie te, leniwym krokiem podążyły do miejsca ewakuacji, czyli przed budynek dworca PKP, robiąc sporo zamętu, na dworcowym parkingu. Dopiero dzisiaj, na własne oczy zobaczyliśmy, jaką armię referentów utrzymujemy z naszych pieniędzy.

Służby, jak zawsze uwinęły się ze wszystkim w mgnieniu oka, a znudzeni urzędnicy, a właściwie urzędniczki, podobnym krokiem wróciły do pracy.

Czy zdali (ły) egzamin? Trudno powiedzieć, ale kilka kolejnych treningów z pewnością im się przyda, przed systemową zmianą szefa.

Czuj duch, licho nie śpi, jak również czerwony kur – bez piór.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook